Home / Aktualitet / Riaktivizohet pas 3 ditësh zjarri në pyllin e Gjorgosit, zjarrfikësja në vendngjarje

Riaktivizohet pas 3 ditësh zjarri në pyllin e Gjorgosit, zjarrfikësja në vendngjarje

Është aktivizuar pas tre ditësh zjarri në pyllin e Gjorgosit në Fier. Mësohet se flakët kanë djegur një pjesë të konsiderueshme me pyje, ndërsa nuk duhen shkaqet.

Mësohet se në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikësit, të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve, pavarësisht terrenit të vështirë. Era e fortë dhe temperaturat e larta po ndihmojnë në përhapjen e flakëve, duke rrezikuar djegien e pyejeve.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × four =