Home / Kryesore / Restaurimi i murit të Kalasë në Durrës, ambasadorja Kim: Vendi juaj ka një histori të pasur

Restaurimi i murit të Kalasë në Durrës, ambasadorja Kim: Vendi juaj ka një histori të pasur

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka vizituar së fundmi qytetin e Durrësit, për të parë nga afër restaurimin e murit të Kalasë e cila ishte e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Restaurimi i murit të Kalasë, Yuri Kim në Durrës

“Shqipëria është një vend i jashtëzakonshëm, ka një histori të pasur dhe unë kam vizituar disa vende. Një prej objekteve është muri rrethues i kalasë së Durrësit, i cili u dëmtua shumë rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit, për të restaurimin e të cilit kanë punuar ekspertët më të mirë të fushës së arkeologjisë, të cilët i falënderoj përzemërsisht”, tha ambasadorja Kim.
Auto-Skicë

 

Check Also

Ulen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + three =