Home / Kryesore / Reshje shiu dhe ulje temperaturash, ja moti për ditën e sotme

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, ja moti për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot me reshje në të gjithë territorin. Gjatë pasdites dhe natës vranësirat do t’i lënë vendin kthjellimeve.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë nj? rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 15°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Parashikimi i motit/ Dita nis me reshje dhe ulje temperaturash, ja kur pritet
Parashikimi i motit/ Dita nis me reshje dhe ulje temperaturash, ja kur pritet

Check Also

Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan

Nga Akri  ÇIPA –   Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan. Më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − eight =