Home / Kryesore / Reshje dhe ulje temperaturash në të gjithë territorin, ky është parashikimi i motit për sot

Reshje dhe ulje temperaturash në të gjithë territorin, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të përfshihet nga vranësira të dendura gjatë kësaj të marte, të cilat do të sjellin reshje shiu më së shumti në zonat veriore dhe pjesërisht në zonat qendrore, ndërsa në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore.

Sipas MeteoAlb,temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarë në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Check Also

FSHF ‘zhdëp’ në gjoba Partizanin, nuk shpëton as Bylisi

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës së FSHF-së ka  marrë vendimet për disa klube të cilat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + 11 =