Home / Aktualitet / Rëndohet bilanci i koronavirusit/ 3 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja në vend(SHIFRAT E FUNDIT)

Rëndohet bilanci i koronavirusit/ 3 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja në vend(SHIFRAT E FUNDIT)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publikuar shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 152 raste pozitive, ndërkohë që raportohet për 3 viktima. Fatkeqësisht ka humbur jetën një 56-vjeçar nga Tirana, një 63-vjeçar nga Bulqiza dhe një i moshuar nga Klosi.

Numri total i jetëve të humbura ka shkuar në 392. Në dy spitalet Covid po trajtohen 200 pacientë, 24 në terapi intensive dhe 7 janë të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 194 qytetarë, në total 8536.

Check Also

Personalitetet e politikës shqiptare urojnë Joe Biden

Betimi i Joe Biden si Presidenti i 46-të i SHBA-ve është pritur mirë nga prosonalitetet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 5 =