Home / Aktualitet / Reagon Dritan Leli: Të gjitha drejtoritë e Bashkisë janë përgjigjur për punët e kryera

Reagon Dritan Leli: Të gjitha drejtoritë e Bashkisë janë përgjigjur për punët e kryera

Kryebashkiaku i Vlorës Drtitan Leli, ka reaguar pas mos pjesëmarrjes në gjyqin publik të zhvilluar prej këshilltarëve socialist në Këshillin Bashkiak.

Leli bëri fillimisht me dije paraditen e sotme se kushtet e pandemisë nuk lejojnë organizimin e mbledhjeve me shumë persona dhe ndaj ai e zhvilloi takimin në ‘Zoom’ me Drejtorët Bashkiak.

Përmes një njoftimi në facebook, kryebashkiaku bën me dije se ftesa u kishte shkuar elektronikisht dhe këshilltarëve të cilët nuk kanë pranuar të jenë prezent në mbledhje.

Sipas tij në takim u vlerësua nga të gjithë drejtorët Bashkiak se punët në shërbim të qytetarëve janë kryer me përgjegjshmëri.

Postimi i plotë: Dua t’ju bej me dije se pavaresisht mosparaqitjes së këshilltarëve bashkiak në mbledhjen e sotshme online, gjithë çfarë kërkuan të dinin në emër të ankesave të banorëve të Vlorës, u ka shkuar në adresat e tyre elektronike.Të gjitha drejtoritë e Bashkisë Vlorë janë përgjigjur me përgjegjshmëri për punët që kanë kryer, njësoj siç do të veprojnë dhe sigurisht, të përmirësohen, në vazhdim!

Check Also

Zgjedhjet në Gjermani/ BE akuza të forta ndaj Rusisë për sulme kibernetike

Pak ditë para zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, Komisioni Evropian ka akuzuar Rusinë se po përpiqet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 2 =