Home / Aktualitet / Rama zbulon udhëtimin në 1 Mars në Bruksel (Ja kë do takojë)

Rama zbulon udhëtimin në 1 Mars në Bruksel (Ja kë do takojë)

“Plani për Ballkanin i BE-së ka tre shtylla e parë është infrastruktura, ku flitet për rrugë porte dhe aeroporte, shtylla e dytë është energjia dhe shtylla e tretë është dixhitalizimi. Këtu ne jemi shumë të përqëndruar dhe ky plan do të jetë një nga instrumentat e mandatit të tretë dhe të Shqipërisë 2030. Kemi ngritur një ekip të posaçëm dhe po ndërtojmë një rrjet konsulence të huaj që të ecim përpara me projektin.

Unë besoj që do të shkoj në Bruksel më 1 mars dhe aty do të diskutoj me komisonierin të cilin e ka lançuar këtë plan. Është një plan shumë sfidues pasi kërkon kapacitete të mëdha projektimi dhe kërkon ndërveprim me vendet e tjera, pasi synon ndërlidhjen në infrastrukturë, energji dhe dixhitalizim në rajon”, tha Rama.

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 10 =