Home / Aktualitet / Rama sulmon Metën nga Durrësi: O lëre rakinë o do të ta nxjerrin me zorë

Rama sulmon Metën nga Durrësi: O lëre rakinë o do të ta nxjerrin me zorë

Rama: Sot një deputet i Ilir dhe Monikës u kap me presh në duar. U kap duke blerë vota. Unë thash tani dil Like merr sëpatën dhe shko prei duart. Mirë që Likja nuk doli por bëri një postimi ku tha dilni votoni për vëllazërinë, dilni votoni se e diela është ditë feste. O Like të kisha thënë: O lëre rakinë o do të ta nxjerrin me zorë.

O Like kur e lë vet është më mirë se e lë avash avash, se kur ta nxjerin me zorë ta nxjerin nga hundët.

Ndaj rri mirë, e the shumë mirë, dita e diel do të jetë një ditë feste. Ditën e dielë armata jonë e zemrave dhe e qytetarisë dhe e fjalëve që u thuhen njerëzve nga njerëzit, jo me armë me leje apo pa leje por me zemër do të nxjerrë njëherë e mirë këta në zgafellat e historisë. 25 prilli është përplasja e fundit mes atyre që kanë përfaqësuar një mallkim që Shqipëria s’bëhet.

Check Also

Ministria publikon shifrat e COVID: Ja sa viktima dhe të infektuar u shënuan gjatë 24 orëve

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,596 testime, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + eleven =