Home / Aktualitet / Rama sulmon gazetaren shqiptare në Bruksel

Rama sulmon gazetaren shqiptare në Bruksel

Ndërsa gazetarja shqiptare e vendosur në Bruksel Erisa Zykaj pyeti Borell dhe Varheley se çfarë mendojnë për mosecjen para të proceseve penale të dosjeve mbi shitblerjen e votës nuk m,beti dhe pa përgjigje dhe nga kryeministri Rama i cili e quajti një sulm ‘në gjuhën e tij’ ndaj shtetit shqiptar:

“Është mjaft mbresëlënëse të dëgjoj një gjuhën time një deklaratë të pabesueshme që askush nuk është hetuar se asgjë nuk ka ndodhur në lidhje me rastet e dëgjuara për blerje vote ndërkohë që ka 20 njerëz të proceduar dhe që ndërkohë janë në proces e sipër. Janë 20 persona të dyshuar për blerje votash nga të gjitha partitë dhe të shoh këtë dembeli të pashoqe në zemër të Brukselit…”

Check Also

Parashikimi i motit/ Rikthehet moti me diell dhe rriten lehtë temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + 12 =