Home / Aktualitet / Rama reagon pas ngjarjes në Elbasan

Rama reagon pas ngjarjes në Elbasan

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas ngjarjes së Elbasanit, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 persona të tjerë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se dëshpërimi i humbësve nuk do ta bëjë të humbasë qetësinë dhe se 25 Prilli sipas tij do të sjellë ndëshkimin e forcave që duan të ribëhen gjarpër në këmbët e tij.

Rama:
Dëshpërimi i humbësve nuk duhet e nuk do të na bëjë të humbasim as qetësinë, as durimin, as besimin se 25 prilli do të sjellë bashkimin e shqiptarëve për ta ngjitur Shqipërinë në majën e merituar dhe ndëshkimin kuptimplotë të forcave që duan të ribëhen gjarpër rreth këmbëve tona!

Check Also

Ekzekutimi i Everest Çakajt në Elbasan, Policia jep njoftimin zyrtar

Policia ka dhënë informacion për vrasjen që tronditi Elbasanin mbrëmjen e sotme. Përmes një reagimi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 7 =