Home / Aktualitet / Rama për projektin slloven: Kam dijeni por nuk kam koment

Rama për projektin slloven: Kam dijeni por nuk kam koment

Nga Arber DALMATI-

I pyetur per projektin e qarkulluar se pari ne mediat sllovene dhe ato kroate, per mundesine e krijimit te nje harte te re te shteteve te Ballkanit, nga gazetari Alban Dudushi ne emisionin e Vizion Plus, kryeministri Edi Rama u pergjigj:
E kam pare para disa kohesh. E kam biseduar me kryeministrin e Sllovenise dhe e kam pare dhe kete dokument. Por s’kam asnje koment per kete.

Kete jave mediat e te gjitha shteteve rajonale kane reaguar me buje per ate we eshte quajtur projekt i propozuar nga kryeministri slloven, vendi i te cilit ne muajin korrik merr Presidencen e Keshillit te BE-se, ia ka paraqitur njerit prej autoriteteve me te rendesishme te KE. Nderkohe qe nga SHBA, nje nga zedhenesit e Departamentit te Shtetit u shpreh se mbeshtesim sovranitetin dhe integritetin territorial te Bosnjes. Nderkohe qe mediat boshnjake e cilesuan kete si nje soekulim ne interes te Rusise per te shkaktuar trazira ne Ballkan.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 18 =