Home / Aktualitet / Rama nxjerr pamjet, ja si duket spitali i Fierit në ditën e 72-të të punimeve (VIDEO)

Rama nxjerr pamjet, ja si duket spitali i Fierit në ditën e 72-të të punimeve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku tregohen ambinetet e brendshme të spitalit rajonal të Fierit, i cili është duke u ndërtuar me financimin e qeverisë turke.

Në video shihet se punimet po shkojnë drejt fundit, pasi edhe afati i vendosur nga presidenti turk Erdogan është qëb punimet të përfundojnë para zgjedhjeve të 25 prillit.

Spitali i ri do t’i shërbejë gjithë jugut dhe do jetë projekti më madhor në zonë, në fushën e shëndetësisë.

 

Check Also

Tensionet para zgjedhjeve, Duka: Mandatet e përgjakura krijojnë frikë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, thotë se duhet eliminuar çdo tensionim partiak, duke iu referuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 5 =