Home / Aktualitet / Rama nxjerr maketin për portin e Durrësit: E projektuar nga studio e Dubait (VIDEO)

Rama nxjerr maketin për portin e Durrësit: E projektuar nga studio e Dubait (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me transformimin që do të bëhet në portin e Durrësit.

Kryeministri ka publikuar një foto nga maketi i përfunduar në studion e urbanistikës të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në portin e Durrësit dhe shkruan se aty së shpejti do të nisë puna.

Ndër të tjera ai shkruan se Porti i Durrësit do të jetë një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut.

“Mirëmëngjes dhe me maketin e përfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në Portin e Durrësit, aty ku së shpejti do të nisë të ndërtohet një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut, ju uroj një ditë të mbarë” shkruan Rama në postimin e tij.

Check Also

FOTO / Rama e Veliaj darkojnë me Dua Lipan dhe familjen e saj

Kryeministri Edi Rama bashkë me të shoqen Linda Rama si dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + seven =