Home / Aktualitet / Rama nuk e tregoi, zbulohet shteti që i dhuroi dozat e para të vaksinës anti COVID Shqipërisë

Rama nuk e tregoi, zbulohet shteti që i dhuroi dozat e para të vaksinës anti COVID Shqipërisë

Ne emisionin “Shqipëria Live”, ne Top Channel eshte zbuluar se Austria ka qene shteti që i ka dhuruar Shqipërisë dozat e para të vaksinës Pfizer. Kryeministri Rama e mori si dhuratë për zgjedhje nga kancelari i këtij shteti, Sebastian Kurz.

Mjeku shqiptar, Shkëlqim Beqiri, i cili jeton e punon në Austri ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin, ku tha se Austria ka dhuruar 5 për qind të vaksinave të marra në Ballkanin Perëndimor.

I pyetur se pse u vendos që të mos tregohej se ky shtet i kishte dhuruar, Beqiri tha: “Ndodhi ajo që ndodhi në Austri. Ku Pfizer tha se nuk mund të shpërndante vaksina, dhe kancelari u mundua të mos e tregonte”. Sipas tij, është aftësi e kryeministrit Rama që ka arrit që t’i marrë ato doza.

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − five =