Home / Politike / Rama në krah të Thaçit, i publikon foton me flamurin kuq e zi

Rama në krah të Thaçit, i publikon foton me flamurin kuq e zi

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës për media të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

Rama ka publikuar fotografinë e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me flamurin kuq e zi në dorë dhe citon deklaratën e tij të fundit pas kthimit nga Haga.

“Askush nuk do ta rishkruajë lirinë tonë”, shkruhet në fotografi.

Më parë, Thaçi doli në një deklaratë për mediat ku u shpreh se historinë që është vulosur me gjakun dhe sakrificën për liri nuk mund ta rishkruajë askush.

Check Also

Rama kërkon të bëjë ‘PAQE’ me Bushatin, ja posti i rëndësishëm që i ofron

Kreu i qeverisë Edi Rama kërkon të rikthejë në radhët e veta ish-ministrin e Jashtëm …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 3 =