Home / Aktualitet / Rama, kryeministri që ka lëvizur më shumë zv/ministra se çdo paraardhës

Rama, kryeministri që ka lëvizur më shumë zv/ministra se çdo paraardhës

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar prej disa ditësh tashmë, me vendim të Këshillit të Ministrave, ditën e sotme janë emëruar dy zëvendësministrat e rinj të Ministrisë së Drejtësisë.

Mësohet se Klajd Karameta dhe Adea Pirdeni kanë marrë postin e zëvendësit të ministres Etilda Gjonaj.

Pirdeni e Karameta, janë prezantuar në mbledhjen e sotme të qeverisë, ndërsa zëvendësojnë në këtë detyrë Toni Gogën, ish-zv.ministër i larguar prej kohësh nga ky post dhe Fjoralba Cakën, e cila dha dorëheqjen në muajin korrik të këtij viti.

Check Also

Koreja e Veriut qëllon dhe djeg një zyrtar civil të Koresë së Jugut

SEUL, KOREJA E JUGUT – Ushtria e Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Veriut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 5 =