Home / Aktualitet / Rama jep lajmin e mirë/ Busti i Skënderbeut do të vendoset në parkun qëndror të këtij qyteti europian

Rama jep lajmin e mirë/ Busti i Skënderbeut do të vendoset në parkun qëndror të këtij qyteti europian

Gjatë vizitës së tij në Hungari, kryeministri Rama ka bërë të ditur se busti i Heroit Kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, do të vendoset në parkun qendror të Budapestit pas pak javësh.

“Budapest, aty ku pas pak javësh, do të vendoset më në fund mes parkut qendror të kryeqytetit të Hungarisë, busti i Heroit Kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, shkruan Rama.

Busti do të jetë dhuratë e Bashkisë së Tiranës.

 

Check Also

Kuvendi miraton raportet vjetore të disa institucioneve

Kuvendi miratoi në seancën e sotme disa projektrezoluta, projektligje dhe rrëzoi një dekret të Presidentit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − six =