Home / Aktualitet / Radhë në Rrugën e Kombit, pushuesit nga Kosova dynden drejt bregdetit shqiptar

Radhë në Rrugën e Kombit, pushuesit nga Kosova dynden drejt bregdetit shqiptar

Për ta kaluar të dielën në bregdetin shqiptar, një numër i lartë pushuesish nga Kosova kanë shkaktuar fluks në aksin Morinë – Kukës.

Mësohet se më e rënduar situata shfaqet në Urën e Drinit, për shkak të rrezes së ngushtë të rrugës. Nisur nga fundjavat e shkuara, destinacionet më të preferuara për shtetasit nga Kosova janë Durrësi dhe Shëngjini.

Top Channel

Check Also

Kryeinfermierja e kalon ditëlindjen duke u shërbyer pacientëve me COVID-19

Bluzat e bardha tashmë prej muajsh luftojnë COVID-in në spitale duke lënë pas dore familjet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − two =