Home / Aktualitet / Qytetarët i bëjnë pritje madhështore kryedemokratit në Korçë

Qytetarët i bëjnë pritje madhështore kryedemokratit në Korçë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkuar këtë të mërkurë për vizitë në qytetin e Korçës, ku është pritur nga qindra simpatizantë.

Ashtu si në çdo qytet, Basha është pritur nga simpatizantë që brohorasin dhe mbajnë në duar flamurin e Partisë Demokratike.

“Zonja dhe zotërinj korcarë, motra dhe vëllezër ndonëse po lëmë pas 8 vite të mbushura me vuajtje kurrë nuk kam gjetur kaq shumë gëzim në zemrat e Korcarëve. Në hyrje të Pogradecit te fytyrat e të rinjve që po më prisnin, te qytetarët në hyrje të Korcës.

E di që e kni ndryshur brenda zemrës dëshirën për ditën që po afron. Njësoj si dielli që nuk përmban më ashtru dhe ju nuk e përmbani dot më dëshirën për ndryshim, për ndryshim rrënjësor që e prisni prej kohësh, ju simbole të krenarisë tonë kombëtare. Ju nuk po e prisni ndryshimi ju po e prini ndryshimi.”, u shpreh Basha.

(R.G/Faxweb.al)

Check Also

Vjosa Osmani mbështet Albin Kurtin: Të padisim Serbinë për gjenocid

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 1 =