Home / Uncategorized / Publikohet bilanci i COVID-19 në Kosovë, shqetësuese shifrat në Prishtinë

Publikohet bilanci i COVID-19 në Kosovë, shqetësuese shifrat në Prishtinë

Gjatë 24 orëve të fundit nga 685 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, rezultojnë 98 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar një viktimë bga Spitali i Gjakovës.

Numri total i rasteve pozitive është 16.345 raste nga 75.973 persona të dyshimtë dhe 649 viktima.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 37 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.405 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.291.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 37 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Mitrovicë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Hani i Elezit, Istog, Kamenicë, Klinë, Pejë, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë.

Check Also

E FUNDIT/ Emiljano Shullazi padit Arta Markun

Ish-prokurorja Arta Marku dhe ish-drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, janë kallëzuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + nineteen =