Home / Aktualitet / PS po shkon drejt fitores me 50%, vjen reagimi i parë nga presidenti META

PS po shkon drejt fitores me 50%, vjen reagimi i parë nga presidenti META

Presidenti i vendit Ilir Meta ka bërë reagimin e tij të parë, pas numërimit të pothuajse 1/3 të kutive të votimit në të gjithë vendin, të cilat e nxjerrin derimë tani fituese Partinë Socialiste me pothuajse gjysmën e votave. Edhe pse gara premton të jetë e ngushtë deri në momentet e fundit, Meta kërkon nga komisionerët të ruajnë qetësinë deri në shpalljen e rezultateve përfundimtare.

META: Asnjë votë të mos tjetërsohet në procesin e numërimit. Numëruesit të mos ndikohen nga përzgjedhjet e qëllimshme të kutive të numërimit për qëllime demoralizimi të rivaleve.

Të gjithë të ruajnë qetësinë deri në shpalljen e rezultateve përfundimtare. Çdo votë në kuti do numërohet dhe rinumërohet deri në fund.

Check Also

Vjosa Osmani mbështet Albin Kurtin: Të padisim Serbinë për gjenocid

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =