Home / Aktualitet / PS kërkon shkarkimin e tij reagon për herë të parë Meta

PS kërkon shkarkimin e tij reagon për herë të parë Meta

Presidenti ka reaguar menjëherë pas shpalljes publike të nismës për shkarkimin e tij nga kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Në një reagim në Facebook, Meta e konsideron atë si një shashkë nismën e dytë për shkarkimin si president dhe se kjo sipas tij, bëhet për të fshehur problemet me zgjedhjet.

“Të përqëndrohemi në mbylljen e procesit zgjedhor. Asgjë nuk ka përfunduar! Të vazhdojë administrimi i çdo kontestimi dhe ankese deri në rinumërimin e votës së fundit. Detyrë e të gjithë subjekteve të ndjekin procesin deri në fund. Mos u merrni me “shashka”, por me hetimin e krimeve zgjedhore”, shkruan Meta.

Check Also

Yuri Kim publishes photos of Albanian-American Navy: They are training together to strengthen skills and cooperation

US Ambassador Yuri Kim has published on Twitter some photos, where American and Albanian soldiers …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × one =