Home / Aktualitet / PS ‘kapërcen’ PD-në për nisjen e fushatës, ja kush ngjitet e para në skenë për socialistët

PS ‘kapërcen’ PD-në për nisjen e fushatës, ja kush ngjitet e para në skenë për socialistët

Fushata e Partisë Socialiste ka nisur në këto momente në sheshin Skënderbej, ndërsa në skenë ka dalë Vikena Kamenica, e cila ka kënduar himnin kombëtar. Duket se në këtë nisje të fushatës do të ketë një përplasje mes forcave politike, për shkak se PD ka pasur një spostim të orarit, që tashmë përkon me orarin që kishin parashikuar socialistët.

Rama ka zgjedhur që të mos ketë në shesh asnjë qytetar, por vetëm kandidatët për deputetë, ndërkohë që demokratët kanë mbledhur qindra qytetarë, që kanë parkuar dhe makinat e tyre në shesh.

Policia nuk ka ndërhyrë në asnjë nga tubimet, dhe ka masa shtesë vetëm për sigurimin e institucioneve.

Check Also

Yuri Kim publishes photos of Albanian-American Navy: They are training together to strengthen skills and cooperation

US Ambassador Yuri Kim has published on Twitter some photos, where American and Albanian soldiers …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =