Home / Aktualitet / Protestuesit mësyjnë në selinë e PS në Shkodër, shkatërrojnë zyrat dhe hedhin dosjet nga dritarja

Protestuesit mësyjnë në selinë e PS në Shkodër, shkatërrojnë zyrat dhe hedhin dosjet nga dritarja

Protestuesit në Shkodër kanë hyrë në selinë e Partisë Socialiste dhe po shkatërrojnë zyat dhe po hedhin dosjet nga dritarja. Mësohet se brenda ambienteve nuk ndodhet asnjë punonjës, ndërsa ende nuk ka ndërhyrje të efektivëve të policisë.

Ata kanë marrë banera, dokumenta, dosje e gjithçka kanë gjetur brenda duke i vënë në mes të rrugës, ku duket se po i grumbullojnë për ti vënë flakën.

Më parë, protestuesit i vunë flakën tabelave pranë pedonales dhe u kthyen në selinë e PS për të shkatërruar gjithcka. Kjo protestë u thirr nga Shoqëria Civile dhe ishte cilësuar si marshim paqësor për ekzekutimin e Klodian Rashës nga një efektiv policie, por situata agravoi dhe të rinjtë nuk përmbahen aspak.

Shpërndaje:

Check Also

Rrëfim i vonuar për Reçakun

Nga Gentian ÇALA- Ishte ditë e ftohtë e vjeshtës së vitit 2000, kur shkova për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + 8 =