Home / Aktualitet / Pronari i shtëpisë shkoi për pushime / Shihni çfarë i bëri ndërtuesi ‘si hakmarrje’

Pronari i shtëpisë shkoi për pushime / Shihni çfarë i bëri ndërtuesi ‘si hakmarrje’

Një burrë që është ende me pushime do të kthehet për të gjetur shtëpinë e tij pa çati, pas një grindje me një ndërtues.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, 40-vjeçari tha se kishte një mosmarrëveshje rreth ndërtimit të shtëpisë në Stoneygate, Leicester, duke e bërë atë të refuzonte të paguante 3,500 funte.

Ai tha: “Unë kisha shkuar me pushime dhe isha 200 milje larg kur gjithçka ndodhi të martën”.

“Unë kam kontaktuar policinë, e cila tha se ishte një mosmarrëveshje dhe jo një çështje penale… Unë jam ende me pushime kështu që është e vështirë të zgjidhësh nga këtu”.

“Shtëpinë e kam blerë vitin e kaluar. Ndërtuesi filloi në shkurt dhe ne dëshironim më shumë punë në mënyrë që shtëpia të bëhej e gatshme për gjashtë anëtarët e familjes tonë”.

“Ne donim një shtrirje dykatëshe, një çati të re, instalime elektrike të reja dhe që ajo të ishte më miqësore me mjedisin. Fatkeqësisht zgjodha ndërtuesin më të keq”.

“Ne donim një shtrirje dykatëshe, një çati të re, instalime elektrike të reja dhe që ajo të ishte më miqësore me mjedisin. Fatkeqësisht zgjodha ndërtuesin më të keq”.

Check Also

Fituesi i Euro 2020 / Ja kush e merr europianin sipas statistikave

Euro 2020 nis këtë fundjavë fazën me eliminim direkt të turneut, me përcaktimin e 8 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =