Home / Sport / Prej ditësh “në luftë” me koronavirusin, vdes papritur ish-kampioni shqiptar

Prej ditësh “në luftë” me koronavirusin, vdes papritur ish-kampioni shqiptar

Koronavirusi i mori  jetën ish-kampionit shqiptar të mundjes, Dashamir Prela. 62-vjeçari, i cili jetonte mes Shqipërisë dhe SHBA-së u infektua me COVID, dhe pas disa ditësh, teksa gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua, vdiq ditën e djeshme.

Gjatë karrierës, Petrela përfaqësoi Partizanin dhe Shqipërinë. Ai arriti të shpallej dhe kampion kombëtar. Vdekja e tij është një tjetër humbje për sportin shqiptar.

Check Also

Qeni i presidentit ndërpretë ndeshjen në Zvicër

Zurich barazoi 1-1 sot në shtëpi kundër Sion. Por, një ngjarje e pazakonte ka ndodhur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + eighteen =