Home / Aktualitet / “Plasin” arrestimet ditën e sotme, i vihen prangat 24 vjeçarit në Përmet, policia i gjen dy shkelje

“Plasin” arrestimet ditën e sotme, i vihen prangat 24 vjeçarit në Përmet, policia i gjen dy shkelje

Një tjetër person është arrestuar gjatë kësaj të mërkure, nga Policia e Gjirokastrës.

Shtetasi H.Sh, 24 vjeç ka rënë në prangat e uniformave blu pasi është konstatuar se po transportonte me mjetin e tij tip furgon, dru të prera në mënyrë të paligjshme dhe pa dokumentacion përkatës.

Gjithashtu 24 vjeçari po e drejtonte mjetin pa leje drejtimi. Arrestimi i tij është bërë në kryqëzimin e Ballabanit, Këlcyrë.

Për veprime të mëtejshme procedurale, materialet i kaluan Prokurorisë për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Prerja e paligjshme e pyjeve”.

Check Also

Transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, ‘Muzgu 4’ çon në pranga dy të rinj në Gjirokastër

GJIROKASTER Dy të rinj u vunë në pranga mëngjesin e sotëm në Gjirokastër, nën dyshimet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 3 =