Home / Aktualitet / Plas COVID-i në paraburgimin e Vlorës, infektohen 15 persona

Plas COVID-i në paraburgimin e Vlorës, infektohen 15 persona

15 persona që mbahen në paraburgimin e Vlorës janë infektuar me koronavirus.

Njëri prej të burgosurve, stavri Dyrmishi, në një lidhje telefonike me Top Channel ka bërë thirrje për ndihmë urgjente, pasi gjendja shëndetësore e disa personave është e rëndë.

Thirrjes së tyre iu përgjigj spitali i Vlorës, pasi menjëherë drejt qelive ku mbahen të burgosurit u nisën autoambulanca dhe ekipe të ndihmës së shpejtë.

Check Also

Aksident i rëndë, vdesin babë e bijë(DETAJE)

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur këtë pasdite në Lushnjë, ku fatkeqësisht kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 4 =