Home / Aktualitet / Plagosja e të riut në Durrës, Policia kap autorin e ngjarjes.

Plagosja e të riut në Durrës, Policia kap autorin e ngjarjes.

Policia e Durrësit ka arrestuar ditën e sotme autorin e dytë të plagosjes së djeshme në qytetin e Durrësit, ku një i ri 19 vjeçar u godit me thikë.

Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet S.K, 28 vjeç banues në Durrës i cili ditën e djeshme goditi me thikë shtetasin E.H, i cili është në spital nën kujdesin e mjekëve.

Blutë e Durrësit kanë arrestuar dhe një tjetër qytetar me inicialet E.K., 29 vjeç, i cili është kpaur duke drejtuar mjetin tip “Opel”, në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi. Në momentin e konstatimit, ky shtetas ka tentuar të largohet, por është kapur nga shërbimet e Policisë.

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin S. K., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 27.01.2021, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin E. H., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, arrestuan në flagrancë shtetasin E. K., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë, në lagjen nr. 13, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi. Në momentin e konstatimit, ky shtetas ka tentuar të largohet, por është kapur nga shërbimet e Policisë. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” në ngarkim të shtetasit S. K. dhe për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”, në ngarkim të shtetasit E. K.” njofton Policia e Durrësit.

I riu 19 vjeçar mbeti i plagosur ditën e djeshme pas një sherri me shtetasin me inicialet S.K, i cili e goditi me thikë dhe u largua nga vendngjarja.

Check Also

Tërhiqet amendimi i ligjit anti-mafia, SPAK bën kërkesën e rëndësishme

Amendamenti i ligjit anti-mafia është tërhequr. Sipas informacioneve për Report Tv, SPAK ka kërkuar që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 5 =