Home / Aktualitet / Plagosja e kushëririt të Durim Bamit, gjendet e shkrumbuar në Valias makina e autorëve(FOTO)

Plagosja e kushëririt të Durim Bamit, gjendet e shkrumbuar në Valias makina e autorëve(FOTO)

Një makinë është gjetur e shkrumbuar nga flakët në fshatin Valias. Dyshohet se makina në fjalë është përdorur në atentatin e ndodhur ditën e djeshme  në fshatin Tapizë.

Nga të shtënat me armë në Tapizë, mbeti viktimë Ervin Kodra.

Dyshohet se autorët pas të shtënave janë larguar në drejtim të Valiasit ku kanë djegur automjetin dhe më pas kanë vijuar. Makina e djegur është tip ‘Golf 5’ ndërsa ekspertiza pritet të hedh dritë nëse u përkiste autorëve të ngjarjes.

Check Also

Transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, ‘Muzgu 4’ çon në pranga dy të rinj në Gjirokastër

GJIROKASTER Dy të rinj u vunë në pranga mëngjesin e sotëm në Gjirokastër, nën dyshimet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − ten =