Home / Bota / Peshkaqeni gjigand kapet pas 45 minuta ‘luftë’, peshon 400 kilogramë

Peshkaqeni gjigand kapet pas 45 minuta ‘luftë’, peshon 400 kilogramë

Një peshkaqen më shumë se 400 kilogramë është kapur nga disa peshkatarë në brigjet e Sydney-t.

Disa foto të shkrepura gjatë momentit të kapjes, tregojnë peshkaqenin e ngordhur që i varej koka nga fund ii barkës. Pesë peshkatarë australianë arritën të kapnin bishën e egër të detit pas 45 minutash luftë me të.

Peshkaqeni i kapur ishte e llojit tigër dhe ky është një lloj i njohur për natyrën e tij të egër dhe për numrin e vrasjeve të njerëzve, gjithmon pas peshkaqenëve të bardhë.

Tufat e këtij lloj peshkaqeni tashmë është vendosur gjatë brigjeve lindore të Australisë dhe këta pëshkaqenë rriten deri në 7.62 metër, ndërsa pesha e tyre arrin deri në 800 kilogramë.

Check Also

Italiani qëllon me armë zjari bankierin shqiptar! Detajet

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në qytetin e Napolit, në Itali. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + 18 =