Home / Aktualitet / Përplasen dy trena në Egjipt, 32 të vdekur dhe dhjetra të tjerë të plagosur

Përplasen dy trena në Egjipt, 32 të vdekur dhe dhjetra të tjerë të plagosur

Të paktën 32 njerëz janë vrarë dhe 66 janë plagosur pasi dy trena u përplasën në Egjiptin jugor , incidenti më vdekjeprurës i tillë në gati katër vitet e fundit.

Dhjetëra ambulanca nxituan në vendin e përplasjes në provincën jugore të Sohag, tha ministria e shëndetësisë e vendit.
Videot nga vendi i ngjarjes treguan qytetarë dhe policë të panikosur duke u përpjekur të lirojnë pasagjerët e bllokuar në vagonët e përplasur, disa prej të cilave ishin kthyer përmbys.

Disa viktima u shfaqën pa ndjenja, ndërsa të tjerët mund të shiheshin duke gjakosur mes mbeturinave.

Check Also

Aksident në Itali, plagoset rëndë shqiptari

Një aksident rrugor ka ndodhur në Itali në zonën e Cingolit, me pasojë plagosjen rëndë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 4 =