Home / Aktualitet / Përmbytjet në Gjermani, Basha: Zemra ime shkon për viktimat

Përmbytjet në Gjermani, Basha: Zemra ime shkon për viktimat

Kryedemokrati Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook, ka shprehur solidarizimin me popullin dhe shtetin gjerman në lidhje me viktimat dhe situatën e krijuar prej stuhive dhe përmbytjeve shkatërrimtare. Basha shprehet se zemra e tij shkon për viktimat dhe të dashurit e tyre të goditur nga përmbytjet dramatike.

Zemra ime shkon për viktimat dhe të dashurit e tyre të goditur nga përmbytjet dramatike në Gjermani, Hollandë, Belgjikë dhe Luksemburg. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet dhe të gjithë komunitetet e prekura nga kjo katastrofë natyrore”, shkruan Basha në Twitter.

Kujtojmë se si pasojë e stuhive dhe përmbytjeve masive që kanë përfshirë Gjermaninë ditët e fundit, kanë ndërruar jetë 80 persona si dhe janë raportuar qindra të zhdukur.

Check Also

Legjenda e futbollit në zi/ Aksidenti fatal i merr jetën djalit 18-vjeçar (Foto)

Ish-mesfushori dhe ish-kapiteni i njohur i kombëtares gjermane, Michel Balack ka humbur djalin e tij …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 − one =