Home / Aktualitet / Përmbyset anija nga moti i keq, pasagjerët ‘zhduken’ në det

Përmbyset anija nga moti i keq, pasagjerët ‘zhduken’ në det

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në Luiziana.

“Rojtarët e Rojës Bregdetare morën një thirrje emergjence që tregon njoftimin në 4:30 pasdite”, sipas një njoftimi për shtyp të Rojës Bregdetare.

Një alarm urgjent i informacionit detar u lëshua dhe shumë ‘varka të mira samaritanësh’ u përgjigjën, duke ndihmuar me shpëtimet.

Gjithashtu, Shërbimi Kombëtar i Motit në New Orleans lëshoi një paralajmërim të veçantë detar të martën rreth valëve për ujërat bregdetare.

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 1 =