Home / Kronike / Përloti botën me fotografinë, humb jetën ushtari që serbët i masakruan familjen

Përloti botën me fotografinë, humb jetën ushtari që serbët i masakruan familjen

Serbët nuk kanë bërë masakra vetëm në Kosovë, por edhe në Bosnjë-Hercegovinë.

Një rast i tillë, ku një ushtar boshnjak mbështetet për një peme dhe qan teksa kupton që serbët i kanë vrarë tërë familjen ka bërë xhiron e botës.

Ky ushtar quhet Senad Medanovic dhe ka vdekur dje pas një sëmundje të shkurtër.

Fotografia i përket vitit 1995 dhe është realizuar nga Ron Aviv, në një fshat të Bosnjes ku ishin masakruar 56 persona, mes tyre edhe familja e ushtarit.

Check Also

“Plasin” arrestimet ditën e sotme, i vihen prangat 24 vjeçarit në Përmet, policia i gjen dy shkelje

Një tjetër person është arrestuar gjatë kësaj të mërkure, nga Policia e Gjirokastrës. Shtetasi H.Sh, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × three =