Home / Aktualitet / Përkeqësohet moti në mesnatë, apeli i Drejtorisë së Përgjithshme Detare

Përkeqësohet moti në mesnatë, apeli i Drejtorisë së Përgjithshme Detare

Njoftimi i plote:

🔴 Njoftim për përkeqësim të motit

Duke filluar nga mesnata e ditës së sotme deri në mesnatën e datës 23 Janar,moti do të përkeqësohet. Bregdeti ynë do të përfshihet nga era me drejtim jug me shpejtësi deri në 30 milje/orë dhe lartësia e dallgës deri në 3 m 🌊.
Moti i përkeqësuar do të shtrihet në gjithë bregdetin tonë.
Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port 🚤 dhe rritje e gadishmerisë së ekuipazhit në mjetet lundruese.

Check Also

Aksident i rëndë pas mesnate, vdes 32-vjeçari pas përplasjes së mjeteve, arrestohet…

Një aksident me vdekje ka ndodhur në mesnatë në aksin rrugor Korçë-Pogradec, ku ka humbur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 3 =