Home / Aktualitet / Përfundon rindërtimi i shkollës së parë në Durrës, Rama publikon videon: Rilindje pas tërmetit

Përfundon rindërtimi i shkollës së parë në Durrës, Rama publikon videon: Rilindje pas tërmetit

Kryeministri Rama ka publikuar pamjet video të përfundimit të punimeve për shkollën e parë në Durrës, pjesë e procesit të rindërtimit.

Siç thotë kryeministri, shkolla “Shaqe Mazreku” në Durrës ka nisur të ndërtohet nga themelet më datë 1 korrik 2020 dhe tre ditë më parë, në datë 1 nëntor 2020 ka përfunduar. Ajo u shkatërrua nga tërmeti tragjik i 26 nëtorit 2019.

“Mirëmëngjes, dhe me kënaqësinë e ndarjes me ju të lajmit të përfundimit të punimeve për rilindjen e shkollës së parë të shkatërruar nga tërmeti i vitit të shkuar, ju uroj një javë të bukur si kjo shkollë”, shkruan Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/841165443324871/

 

Check Also

Brataj zbulon çfarë do të ndodhë kur të ezaurohen shtretërit

Skënder Brataj: Jo nuk është ezaurimi, sepse kur na rastis një numër i madh ne mundohemi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen + fourteen =