Home / Aktualitet / Përfundon procesi i numërimit në Himarë, ja se cila parti ka marrë më shumë vota

Përfundon procesi i numërimit në Himarë, ja se cila parti ka marrë më shumë vota

Ka përfunduar procesi i votimit në Himarë, dhe rezultatet janë si më poshtë:

Kryeson partia Socialiste me 58 % të votave, ndërsa PD ka marrë 31% të votave, LSI e treta me 5.80% të votave.

Ndërsa janë shpallur 124 vota të pavlefshme

PS – 58 % (3347 vota)
PD – 31 % (1854 vota)
LSI – 5.80% (341 vota)
124 vota të pavlefshme

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 8 =