Home / Aktualitet / Përfundon procesi i numërimit në Has dhe Memaliaj, njihuni me rezultatet

Përfundon procesi i numërimit në Has dhe Memaliaj, njihuni me rezultatet

Është mbyllur procesi i numërimit në Has dhe Memaliaj dhe rrezultatet janë si në vijim:

Bashkia Has, partia demokratike ka marrë një numër më të madh votash ndërkohë që e dyta renditet partia socialiste.

Partia Demokratike 4776 vota
Partia Socialiste 2671 vota

Bashkia Memaliaj, numri më i madh i votave shkon për partinë socialiste, ndjekur nga PD dhe LSI

Partia Socialiste – 3271 vota
Partia Demokratike – 1404 vota
Lëvizja Socialiste për Integrim – 1000 vota

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + 17 =