Home / Aktualitet / Përfundon numërimi për 225 nga 455 QV e Qarkut të Vlorës

Përfundon numërimi për 225 nga 455 QV e Qarkut të Vlorës

VLORË

Ka përfunduar numërimi për 225 kuti nga 455 gjithsej në Qarkun e Vlorës.

Në këtë qark, deri më tani kryeson Partia Socialiste me 57.5% të votave, e përkthyer në 27.111 vota.

E dyta renditet Partia Demokratike, me 32.4% e konvertuar me 15.277 vota. E treta në renditje është LSI me 6.5% e përkthyer në 3.089 vota.

Deri më tani, referuar projeksioneve Partia Socialiste siguron 8 mandate në këtë qark, po aq sa është dhe renditja e kryeministrit Edi Rama në fletën e votimit. Nga krahu tjetër, PD merr 4 mandate.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − 12 =