Home / Aktualitet / Përfundon numërimi i votave në Bashkinë e Përmetit/ Ja rezultati

Përfundon numërimi i votave në Bashkinë e Përmetit/ Ja rezultati

Ka përfunduar numërimi i votave në KZAZ me numër 76 në Përmet, ku janë numëruar 46 kuti.

Në këtë Bashki fituese është shpallur Partia Socialiste ku ka siguruar 3.466 vota.

E dyta është renditur Partia Demokratike me 1.939 vota dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim, me 527 vota.

Kujtojmë se më herët, Partia Socialiste është shpallur fituese në Bashkinë e Pustecit të Memaliajt si dhe në Njësinë 10 në kryeqytet.

 

Check Also

Lajm i mirë/ Ky shtet i dhuron Shqipërisë 10 mijë doza vaksine anti-Covid

Në seancën parlamentare të Qeverisë së Kroacisë, u miratua sot një vendim për të dërguar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =