Home / Aktualitet / Përditësimi i orës 13:00 nga KQZ/ Ja si ka ndryshuar rezultati

Përditësimi i orës 13:00 nga KQZ/ Ja si ka ndryshuar rezultati

Përditësimi i të dhënave nga zgjedhjet i orës 13:00 të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, vijon të nxjerrë në krye Partinë Socialiste.

Sipas të dhënave të fundit nga KQZ, janë numëruar 2 131 qendra votimi nga 5 199.

Partia Socialiste ka 299 123 vota, Partia Demokratike 234 860 vota, LSI 43 016, PSD 11 980 vota.

Në përqindje, PS rritet në 49.41 % të totalit të votave nga 49.34%, krahasuar me përditësimin e orës 12:00 të KQZ.

PD ulet në 38.80 % nga 38.88%.

LSI mbetet 7.11 %.

PSD zbret nga 2.00%, në 1.98%.

Partitë e tjera dhe kandidatët e pavarur kanë më pak se 1 përqind secili.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + fifteen =