Home / Aktualitet / Përdhunoi për 4 vite vajzën e gruas, jepet vendimi për njerkun në Durrës

Përdhunoi për 4 vite vajzën e gruas, jepet vendimi për njerkun në Durrës

“Arrest me burg” ka vendosur gjykata e Durrësit për shtetasin L.Kurti këtë të martë, i arrestuar pak ditë më parë se dyshohej se kishte abuzuar seksualisht me vajzën e bashkëjetueses së tij.

39-vjecari akuzohet për “marrëdhënie seksuale me të mitura”. Prokuroria ka ngritur akuzën pas denoncimit që ka bërë e mitura me nënën e saj.

Ekspertiza mjekoligjore ka provuar pretendimet e vajzës 14-vjeçare e cila gjithçka ia kishte treguar të ëmës. Të dyja iu drejtuan Komisariatit të Policisë me padi pak ditë më parë për 39-vjeçari.

 

Check Also

“Drejt një katastrofe …”/ Situata e rënduar nga Covid-19, Meta publikon letrën për Manastirliun

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër Ramës, Manastirliut dhe Ruçit lidhur me situatën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 2 =