Home / Aktualitet / Pensionisti e pësoi keq pasi theu rregullat e karantinës, përfundon i lidhur në pemë

Pensionisti e pësoi keq pasi theu rregullat e karantinës, përfundon i lidhur në pemë

Një burrë i moshuar në Kinë ka thyer karantinën pasi ka dalur për shëtitje, por pas këtij veprimi ai ka përfunduar i lidhur në një pemë.

Video e hedhur në rrjetet sociale tregon pensionistin i cili u lidh në një pemë me litarë nga një oficer i zonës dhe e ka qortuar pse ka thyer karantinën.

Pamjet tregojnë kur oficeri u thotë kolegëve të tij që ta lidhin në mënzrë që ta ndëshojnë për mosrespektimin e rregullave gjatë karantinës.Kjo ngjarje ka ndodhur në zonën e Gaocheng në Shijiazhuang, gjatë ditës së sotme.

Nga data 8 janar në këtë zonë është e ndaluar që qytetarët të dalin nga shtëpia, nëse nuk është e nevojshme dhe kjo masë vjen pasi qyteti regjistroi një rritje infeksionesh.

Check Also

Najada Çomo i futet politikës, vjen reagimi i Piperos: Lajm i keq për Infektivin

Najada Çomo do të jetë kandidate për deputete e Partisë Socialiste. Mjeku Pëllumb Pipero u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 − three =