Home / Aktualitet / PD: SPAK të dëshmojë se ka vullnet të luftojë korrupsionin

PD: SPAK të dëshmojë se ka vullnet të luftojë korrupsionin

Partia Demokratike deklaron se SPAK vetëm ka bërë regjistrimin e kallëzimeve nga selia blu, por edhe Aleanca për Teatrin, për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në një deklaratë nga selia blu, Sekretari i PD për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata, u shpreh se gjuha që po përdpr SPAK “është një gjuhë e drunjtë, gjuhë e cila fshihet pas asaj që quhet, parimit të sekretit hetimor”.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 5 =