Home / Aktualitet / Patronazhistët/ Padi në SPAK për Partinë Socialiste

Patronazhistët/ Padi në SPAK për Partinë Socialiste

Padi për Partinë Socialiste pak muaj pas zgjedhjeve për çështjen e patronazhistëve.

162 qytetarë të Qarkut të Tiranës, përfaqësuar nga organizata rinore GUXO, padisin në SPAK, Partinë Socialiste dhe drejtuesit e saj për mbledhjen, përpunimin dhe përhapjen e paligjshme tek patronazhistët të dhënave të tyre personale.

“GUXO” vlerëson se mbledhja dhe përpunimi i të dhënave personale, në periudhën përpara zgjedhjeve të 25 Prill 2021, është kryer në shkelje të standardeve kushtuese dhe të parashikimeve ligjore.

Depozitimi i padisë pritet të bëhet në orën 13:30 në SPAK.

Check Also

Ylli i Interit rrit pretendimet financiare, klubi zikaltër pezullon rinovimin

Lautaro Martinez është një nga sulmuesit më të kërkuar të momentit dhe në skenë për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + 5 =