Home / Kryesore / Pas konsullatës së Selanikut dhe ambasadës së Athinës, Gent Cakaj fillon shkarkimet dhe në konsullatën e Barit

Pas konsullatës së Selanikut dhe ambasadës së Athinës, Gent Cakaj fillon shkarkimet dhe në konsullatën e Barit

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka nisur lëvizjet e mëdha edhe në konsullatën e Barit.

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar ditën e sotme konsullin shqiptar në Bari, Ardian Haskaj.

Mësohet se në vend të Haskajt është emëruar Genta Mburimi.

Shkarkimet në konsullatën në Bari, vijojnë pak kohë pas shkarkimeve në Ambasadën e Athinës si dhe shkarkimit të 8 punonjësve në konsullatën e Selanikut.

Check Also

EMRI/ Arrestohet pedagogu i Universitetit të Korçës, iu merrte para studentëve për provimet

Policia ka arrestuar një pedagog të Universitetit të Korçës, nën akuzat për korrupsion. Gazetarja Lorena …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × two =