Home / Aktualitet / Pas dy ditësh ulet avioni i parë në Rinas, kjo është ngarkesa e rëndësishme që ka ardhur

Pas dy ditësh ulet avioni i parë në Rinas, kjo është ngarkesa e rëndësishme që ka ardhur

Pas dy ditësh, është ulur avioni i parë në aeroportin e Rinasit. Sipas FlightRadar, mësohet se avioni i parë i ulur në pistës i përket “Air Albania”.

Ky avion është nisur nga Stambolli dhe në të janë sasia e vaksinave të radhës kundër covid-19.

Në Rinas ka mbërritur edhe ministrja Manastirliu për t’i pritur ato.

Check Also

Audio-përgjimi i Lames, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka komentuar audio përgjimet te Artan Lames, i cili u akuzua se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + two =