Home / Aktualitet / Pas Adem Jasharit dhe Skërnderbeut, përurohet në Kosovë shtatorja e Ibrahim Rrugovës

Pas Adem Jasharit dhe Skërnderbeut, përurohet në Kosovë shtatorja e Ibrahim Rrugovës

Sot në Istog është përuruar Kompleksi Memorial “Ibrahim Rugova”, në ditëlindjen e 76-të të ish-Presidentit.

Në ceremoninë e përurimit të Kompleksit Memorial “Ibrahim Rugova”, ishin të pranishëm Kryeministri Avdullah Hoti, kryetari i Istogut, Haki Rugova, vajza e ish-Presidentit, Teuta Rugova, si dhe zyrtarë tjerë të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kështu duket shtatorja e Rugovës që u përurua sot në Istog:

Check Also

Moçali i ka dhe shpendët e rralla, profesor Spiro!

Nga Arber DALMATI- Zotin Aristotel Spiro, Profesor ne filologji nuk e njoh as nga afer …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + six =