Home / Kryesore / Parashikimi/ Si do të jetë moti për ditën e sotme

Parashikimi/ Si do të jetë moti për ditën e sotme

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell dhe temperatura të larta.

Sipas Shërbimit Metereologjik. dita e enjte do të jetë me mot të kthjellët përgjatë vijës bregdetare, ndërsa në mesditë do të ketë reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Verilindja 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 17°C deri në 33°C

zonat e ulëta 20°C deri në 36°C

zonat bregdetare 19°C deri në 35°C.

Check Also

Bastardët po negociojnë me Greqinë për detin

Nga Spartak NGJELA – Të gjithë këta bastardë që kanë negociuar dhe po negociojnë me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 2 =